Вы находитесь здесь: Главная » Что делать, если ... » … вы стали свидетелем жестокого отношения к животному

… вы стали свидетелем жестокого отношения к животному

Що робити,  якщо ви стали свідком жорстокого поводження з тваринами?

Якщо Ви стали свідком жорстокого поводження з тваринами і твердо маєте намір домагатися справедливості в рамках закону, необхідно мати уявлення про те, як правильно подавати заяву в правоохоронні органи і з чим Вам доведеться зіткнутися.

Пам‘ятайте, що міліція вкрай неохоче приймає заяви у громадян по цілому ряду злочинів. В цей список потрапляє і жорстоке поводження з тваринами. Співробітники міліції можуть  Вас відмовляти від подання заяви і вводити в оману щодо ваших прав та існуючих законодавчих норм. Це подолати нескладно. Читайте інструкцію нижче. Але навіть, якщо заяву приймуть, в порушенні кримінальної справи можуть відмовити. Однак і це долається. При певній наполегливості Ви можете або покарати злочинця за законом, або, хоча б налякати його. Пам‘ятайте, що прецеденти у справах про жорстоке поводження з тваринами вже були.

Згідно зі статтею 299 Кримінального кодексу України (далі – КК України) за жорстоке поводження з тваринами передбачена кримінальна відповідальність.

Частина перша статті 299 КК України передбачає, що знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, а також нацькування зазначених тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, — караються штрафом до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на строк до  шести місяців.

Друга частина цієї ж статті передбачає, що вищевказані дії вчинені в присутності малолітнього, — караються штрафом до двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років.

Згідно з частиною другою статті 112 Кримінально-процесуального кодексу України (далі – КПК України), у справі про злочин, передбачений статтею 299 КК України, досудове слідство провадиться слідчими органів внутрішніх справ.

Це означає, що перевірка фактів жорстокого поводження з тваринами, порушення кримінальної справи та розслідування цих фактів, є компетенцією органів міліції.

Тому, якщо Ви стали очевидцем жорстокого  поводження з твариною на території Обухівського району, Ви маєте право звернутися до правоохоронних органів у наступний спосіб:

  1. Зателефонувати за номером 102, назвати черговому райвідділу міліції своє прізвище, ім‘я, по-батькові, адресу місця проживання і повідомити про вчинення злочину, а саме ким і коли вчинений злочин, в якому місці це відбулося. Після закінчення розмови Ви можете спитати чергового, за яким реєстраційним номером зареєстровано Ваше повідомлення;
  2. Звернутися до будь-якого працівника міліції, який знаходиться поруч і повідомити його про вчинюваний злочин або про злочин, який готується;
  3. Звернутися з письмовою заявою до райвідділу, в якій повідомити про вчинений злочин, або злочин, що готується. Вказану заяву подати до чергового у двох примірниках, один з яких повертається Вам з відміткою про прийняття.

Якщо Вам відмовили в порушенні кримінальної справи або працівниками міліції не вчинюються дії по перевірці заяви і розслідування злочину, Ви маєте право звернутися зі скаргою до прокуратури Обухівського району.

У своїй скарзі викласти обставини звернення до Обухівського РВ ГУ, вказати про бездіяльність працівників міліції та відсутність жодного реагування на факти вчинення суспільно-небезпечних діянь. Просити прокуратуру вжити заходів реагування та порушення кримінальної справи.

 

Зразок ЗАЯВИ

Обухівського РВ ГУ МВС України в Київський області

08700, м. Обухів, вул.. Київська, 22

_______________________ (П.І.Б., рік народження)

______________________ (місце проживання, тел..)

ЗАЯВА

Про злочин

 

Повідомляю Вас, що «__»________ 2015 року об _____ годині по вул.. ______ в м. Обухові, громадянином ______________________, який проживає за адресою __________________ (якщо особа невідома, то вказати її прикмети) були вчинені дії, що мають ознаку злочину, передбаченого ст.. 299 Кримінального Кодексу України.

Дії вказаного громадянина полягали в тому, що він з особливою жорстокістю знущався над твариною (кіт, собака, інша тварина), внаслідок чого тварина загибла (або отримала певні ушкодження).

Все це відбувалося на очах багатьох громадян, в тому числі у присутності малолітніх.

Свідками злочину, готовими підтвердити вказані факти є:

(вказуєте свідків, їхні П.І.Б., адреси, телефони. Вони також повинні підписати заяву)

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.. 94,95,97,98 Кримінально-процесуального Кодексу України, —

ПРОШУ:

  1. Перевірити вказані у моїй заяві фактичні дані та порушити проти (вказати П.І.Б. злочинця) кримінальну справу за ст.. 299 Кримінального Кодексу України (якщо особа невідома, то «порушити кримінальну справу за фактом вчинення вказаного злочину»).
  2. За результатами проведеної перевірки повідомити мене в порядку та у строки, передбачені чинним Законодавством України.

 

Підписи  заявника та свідків.

П.І.Б.        Дата